Darbs ar lietotāju palīgu

vienu līmeni uz augšu  iepriekšējais  nākamais

Lietotāju palīgs var tikt izmantots jebkurā no populārākajām pārlūkprogrammām, izskats var atšķirties atkarībā no izmantotās pārlūkprogrammas.

Lietotāja palīgs sastāv no šādām daļām:

Sānu daļa ar kokveida izvēlni (1) ar pieejamo palīga saturu. Savukārt ar saites "Meklēt" (2) palīdzību iespējams atvērt meklēšanas formu;
Satura daļa, kurā tiek attēlots sānu daļā izvēlētā tēma (3)
Sānu daļu var padarīt platāku vai šaurāku, uzbraucot ar peli uz sadalošās līnijas (4) un pavelkot to uz vienu vai otru pusi (šī iespēja pieejama tikai jaunākās paaudzes pārlūkprogrammās).
Lietotāja palīga logs
Lietotāja palīga logs

Satura daļa

Satura daļas augšējā pusē tiek attēlots tēmas virsraksts (5). Labajā pusē tiek attēlotas navigācijas pogas (6), ar kurām iespējams pārvietoties uz iepriekšējo, nākamo vai iekļaujošo tēmu. Visi attēli satura daļā ir palielināmi, uz tiem uzklikšķinot.

 

Kokveida izvēlne

Kokveida izvēlnē zarus (tēmas) var savērst/izvērst, uz tiem uzklikšķinot ar peli.

Ikonas apzīmē šādus stāvokļus:

- šī tēma satur apakštēmas un lietotājs to nav izvērsis;

- šī tēma satur apakštēmas un lietotājs to ir izvērsis.

 

Meklēšana

Ar peli uzklikšķinot uz saites "Meklēt" (2), tiek atvērta meklēšanas forma loga sānu daļā.

Meklēšana
Meklēšana

Meklējot pirmo reizi, meklēšana var aizņemt brīdi ilgāk kā atkārtoti veicot meklēšanu.

Meklēšana pēc noklusējuma darbojas pēc principa %text1%text2%, kur % - jebkura simbolu kopa un text1, text2 - vārdi vai to daļas (piemēram, lai meklētu visas lapas, kur minēts "e-paklpojums", pietiek meklēt "e-pak"; tāpat "pieteikties studijām" var sameklēt, izmantojot meklēšanas frāzi "piet stud").

Meklēšanā var izmantot divus režīmus:

Sakrīt jebkurš ievadītais vārds - šajā gadījumā tiks meklētas visas tēmas, kurā ir kaut viens no ievadītajiem vārdiem, piemēram, meklējot "piet stud" atradīs gan "pieteikties studijām", gan tēmu, kurā minēts vārds "students";
Sakrīt visi ievadītie vārdi - šajā gadījumā tiks meklētas tikai tās tēmas, kurās ir visi meklētie vārdi, piemēram, meklējot "pieteikties studijām", tiks meklētas tikai tās tēmas, kurās ir vārds "pieteikties" un vārds "studijām".

Izvēloties no izkrītošās izvēlnes 10, 20, 50 vai 100, lietotājs var norādīt, cik meklēšanas rezultātus attēlot vienā lapā.


Šīs lapas saite: https://epakalpojumi.latvija.lv/Help/index.html?lvp_help.htm